Jdi na obsah Jdi na menu

Dorost

Jiskra Bezdružice - TJ Sokol Kralovice

2:5 (0:2)

V neděli 13. 5. 2012 jsme odjížděli k venkovnímu mistrovskému zápasu na hřiště BEZDRUŽIC. Odjeli jsme bez Manětínských hráčů Bulína a Barchanského, ale již s doplňujícími hráči ze žáků, kteří po sezoně u mládeže končí. Jelikož to je pro ně velký skok, ze žáků do dorostu hrající Krajskou soutěž, tak je zapotřebí, pokud budou mít snahu a výdrž, postupně do tohoto mužstva je zapojit. Věřím, že pochopí náročnost soutěže a budou se snažit na sobě dále pracovat a postupem času se stanou nedílnou součástí týmu. Jelikož v soutěži žáků mají pod vedením trenérů dobrou přípravu a přístup k zápasům, tak by se s tímto skokem měli brzo vyrovnat.

D o 1. poločasu jsme nastoupili v této sestavě Bodurka ml. - Nikolaš, Krša, Střelec, Horyna - Havlíček, Jílek, Řenč, Grün © - Dušička, Lavička a na střídání byli připraveni  Šott, Soukup, Pícl, Herynk, Tuma.

Na našich hráčích bylo znát, jak si špatně zvykali na domácí terén, který byl tvrdý a míč tak měl rychlejší odskok.

Od 1. min. jsme převzali iniciativu na hřišti a snažili se hrát náš ofenzivní fotbal, ale špatná přesnost přihrávek nám v tom bránili. Postupem času se hra uklidnila a dostávali jsme se do gólových šancí. V 8. min. se ujímáme vedení, střelcem gólu byl Lavička. Po té jsme měli další vyložené gólové šance, ale co nedokážeme proměnit je žalostné. Během poločasu se zranil Řenč a na hřišti ho vystřídal Pícl. Pro tohoto hráče to byla premiéra v dresu dorostu a nutno dodat, že se s tím vyrovnal dobře.

Po neproměněných šancí jsme zvýšili naše vedení na 2:0 ve 43. min. a střelcem gólu se stal Dušička. Takto skončil i první poločas.

Do 2. poločasu jsme vystřídali v bráně Bodurku za Šotta. Druhý poločas jsme začali jak je naší slabinou špatnou aktivitou na hřišti a nechali jsme soupeře hrát svoji hru. To se nám nevyplatilo ve 48. min a v 56. min to byl stav srovnaný na 2.2.

Během 2. poločasu se do hry také zapojili hráči Soukup a Herynk a později se na hřiště vrátil Řenč.

Od 60. min. jsme začali opět hrát svoji hru, na co jsme zvyklí a hned v 63. min Grün nás dostává do vedení na 3:2. Opět bojovností a disciplínou jsme zvýšili naše vedení v 83. min. na 4:2, střelcem je opět Lavička. Jmenovaný během druhé půle zahrával standartní situaci a po vydařeném kopu domácí tým zachránila od gólu spojnice branky. Až v 92. min se naším dalším střelcem gólu stává Řenč a potvrdil naši výhru výsledkem 5:2.

A tak další důležité 3 body opět odvážíme domů do Kralovic.

Závěrem mohu dodat, že po neproměněných šancí a špatném vstupu do 2. poločasu jsme opět museli na hřišti nechat maximum a bojovností dojít si pro 3 body. To pak kluky stojí mnoho sil, ale zvládli to za 1. Opět potvrdili svoji dobrou jarní formu a za sebe jim děkuji.

Příští zápas hrajeme v neděli doma v Kralovicích s mužstvem Horní Břízy, tak se všichni těšíme, že nás přijdete povzbudit a všichni se budou snažit na hřišti nechat vše, aby se vám fotbal líbil.