Jdi na obsah Jdi na menu

Dorost
Jiskra Bezdružice - TJ Sokol Kralovice
0:3 (0:0)

V dalším kole Krajské soutěže jsme s naším dorostem odjeli k Mistrovskému zápasu na hřiště Bezdružic, které měli před vzájemným soubojem 4 získané body v tabulce, a tak jsme si z pozice hostujícího týmu hodlaly připsat další 3 body za vítězství na hřišti soupeře.
 K utkání jsme nastoupili bez Bílka, Tumy a bez dlouhodobě zraněného kapitána Grüna v sestavě: Švajdlenka – Nikolaš, Střelec, Lavička ©, Horyna – Havlíček, Jílek, Pícl, Řenč – Bulín P., Dušička.
Začátek zápasu začal v tréninkovém tempu z obou stran mužstev a my se přizpůsobili hře soupeře, které odpovídalo postavení v tabulce. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany a z naší strany docházelo ke zbytečným ztrátám míče, a když se nám míč podařilo získat, tak opět přišla zkažená přihrávka. Největší naše šance při zahrávaných rohových kopech vždy skončili mimo tyče domácí brány, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Druhá část už nebyla tak vyrovnaná, ale začala se vyvíjet v náš prospěch a domácí mužstvo jsme dostávali pod tlak, a tak si vytvářeli gólové šance. Hra se zrychlila, přihrávky zpřesnili a bylo jen otázkou času, kdy se ujmeme vedení. Když jsme se dostali ke střelbě Bulínem či Dušičkou, tak domácí tým zachránil bravurními zákroky gólman. S přibývajícíma minutami jsme domácí tým dostávali stále pod větší tlak, a když se neujala ani střela Havlíčka, tak zodpovědnost v 64 minutě na sebe vzal Martin Řenč a dostal nás krásnou střelou na vzdálenější tyč do vedení – 0:1. Hned po rozehrání jsme opět převzali iniciativu na hřišti a hned o 3 minuty, v 67, navýšil Ondra Dušička parádním lobem, který již předvedl v minulém utkání proti Hrádku, naše vedení na 0:2. V 71 minutě Horynu vystřídal Herynk. Dál jsme si vytvářeli šance, ale k dalšímu gólovému zakončení nám chybělo i trochu štěstí. Narůstající nápor dostával domácí do úzkých, který tak několikrát chybovali, a když se neujali ani střely Lavičky či Havlíčka, tak náš zkušený útočník Bulín po obstřelování domácí branky zvýšil naše vedení už o tři góly – 0:3. Tímto výsledkem skončil i celý zápas a my jsme získali další 3 důležité body.
Závěrem mohu jen dodat, že ze hry v prvním poločase jsem byl velice zklamaný. Naše hra byla špatná, kazili jsme přihrávky, nebyli jsme schopni si dvakrát za sebou přihrát, abychom míč neztratili… Ve druhém poločase už to bylo lepší a náš výkon začal být podle našich představ. Škoda, že jsme nepřidali další góly, a tak nevyhráli větším rozdílem. Doufám, že si kluci další góly šetří na příští domácí zápas proti vedoucímu celku Blovicím, který se dá řadit mezi zápas podzimu.
Tak, jak jsme zvyklí po každém zápase najít někoho, kdo přece jen něco udělal navíc či se snažil na sobě zapracovat po vytčených chybách ze zápasů minulých, tak tomu nebylo ani nyní. V tomto zápase jsme udělali výjimku a hráče vybrali dva, a to Péťu Bulína, který se snažil svojí bojovností ostatní nabudit a bral zodpovědnost na sebe a Tondu Havlíčka, který se poučil z chyb minulých zápasů a věnoval se nejen ofenzivě, ale pomáhal i obráncům v defenzivní hře.
Za předvedený druhý poločas si všichni zaslouží pochvalu, že se opět projevila týmová hra, a tím bychom všechny naše příznivce chtěli pozvat na příští domácí zápas s Blovicemi.