Dorost

FK Bohemia Kaznějov - TJ Sokol Kralovice

3:2 (2:2)

V neděli 27. 5. 2012 jsme zajížděli do nedalekého Kaznějova, kde po tragickém podzimu vyměnili trenéra a jejich jarní výsledky napovídali, že se zlepšují.

V minulém utkání, kdy jsme hráli s Horní Břízou, se ihned po utkání omlouval velký počet hráčů, že nebudou moci do Kaznějova jet, a tak jsme hned volali do Kaznějova, jestli by šel přeložit, či jen posunout čas na dopoledne, ale to Kaznějov okamžitě zamítl a že trvají na daném termínu, a tak do Kaznějova neodjeli Jarda Bodurka ml., který jel s áčkem do Dobříva, Dominik Nikolaš, který v týdnu onemocněl, Pája Jílek měl povinnosti ve svém mateřském klubu v Plasích za ‘‘A‘‘ muže a stejně tak bylo i u Petra Bulína (Manětín), otazník vysel nad Dominikem Barchanským, který v neděli odjížděl na praxi, Tonda Havlíček, Ondra Dušička a když započítám žáky, kteří s námi již pravidelně jezdí, Pavla Pícla a Jirku Soukupa, tak tyhle hráči jeli se základkou na školní výlet do Anglie. Aby toho nebylo málo, tak hrozilo, že nepojede ani Hadačka (Marek Horyna a Jindra Krša), jelikož od pěti hrála Hadačka, a tak vedle autobusu jelo ještě jedno auto, aby po zápase okamžitě s těmito hráči vyrazilo a dostavili se tak na Hadačce včas. A tak celý týden byl ve znamení shánění hráčů…

Do zápasu jsme nastoupili v sestavě: Šott – Herynk, Střelec, Vítek, Horyna – Krša, Lavička, Barchanski, Řenč – Grün ©, Bílek a na lavičce byli připraveni Tuma a žáci Zimanzl, Kašpar, Schott ml. a Pařík.

Začátek zápasu jsme hráli aktivněji a po několika minutách jsme se radovali. V 8 minutě zahrává Martin Řenč rohový kop, který našel přesně hlavu Dominika Barchanského a ten na vzdálenější tyč otevírá skóre – 1:0. Z výsledku jsme se dlouho neradovali. V 15 minutě přichází hrubá chyba v obraně a domácí srovnávají – 1:1. Ve 22 minutě se opět dostáváme do vedení, střelcem je opět Dominik Barchanski – 2:1. Po tomto gólu byli aktivnější domácí hráči. Několikrát za celý poločas se dostáváme do velkých šancí, kdy můžeme vedení navýšit, ale naše zakončení je žalostný…  A tak zákonitě přichází trest, a to ve 36 minutě, kdy domácí hráč přihrává na zadní tyč a domácí útočník do prázdné brány srovnává na 2:2. Nutno dodat, že kdyby domácí tuto šanci neproměnili, tak by se nejspíše kopala penalta. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Do druhého poločasu přišlo několik změn v našem týmu. Jindra Krša se stáhl z pravého záložníka do středu obrany, ale tam se přesunul již po obdrženém gólu na 2:2 v prvním poločase a Romana Vítka nahradil Filip Zimanzl, který šel hrát pravou zálohu.

Každý z našich hráčů chtěl vzít zodpovědnost na sebe a utkání rozhodnout a tím se vytratila jakákoli kombinace, přesná přihrávka a dokonce i bojovnost, což vedlo k nepohledné hře. Hráči Kaznějova se dostávali více do šancí a na hřišti byli aktivnější. Po vystřídání Kuby Bílka jsme se ještě snažili posílit ofenzivu. A když se kolem šedesátý minuty ke všemu zranil Martin Řenč byla veškerá naše snaha marná. Martina Řenče nahradil Josef Schott ml. Domácí více drží míč na svých kopačkách a v jedné z více šancí nás zachraňuje v bráně Radek Šott, který také vyrážel několik rohových kopů domácích do bezpečí od naší brány. Hráči Kaznějova v utkání více bojovali a měli větší touhu získat 3 body a to se jim vyplatilo. V 79 minutě domácí z pravé strany centrují do vápna a tam domácí útočník dotlačuje stehnem míč do brány – 3:2. Po tomto gólu jsme se snažili vyrovnat a dostat tak zápas alespoň k penaltám. Střela (pumelice) Davida Grüna donutila pouze diváky zatleskat domácímu gólmanovi, který míč zkrotil a bezpečně ho schoval do svých rukavic. A když se neujala ani střela Honzy Lavičky z poslední minuty, která šla vedle, tak zápas končí zaslouženou výhrou Kaznějova.

Závěrem mohu říci jediné – na našem mužstvu byla znát velká absence hráčů, což se samozřejmě projevilo na změně a stylu hry a našich chybách ve hře. Přeskládat celé mužstvo před zápasem, to je prostě pomalu nemožné a dá se říci, že se jen záplatují volné pozice. Doufám, že většina hráčů pochopila, že když nastane tato situace, tak ti ostatní musí na hřišti více bojovat. Celá soutěž není jen o jednom zápasu a příští neděli hrajeme doma s rezervou Sportovní školy z Plzně a na utkání z Kaznějova, doufám, všichni zapomenou a naváží na naše dobré jarní výsledky.