Jdi na obsah Jdi na menu

FC SOKOL KRALOVICE – TJ ZRUČ

0:4 (0:2)

Za chladného sobotního dopoledne v Žihli vstoupilo naše áčko do prvního kola Poháru PKFS, kde jsme se utkali s účastníkem I. A třídy – TJ Zruč, která byla v tomto utkání favoritem. Zruč již byla v přípravě dále než my, kdy my zatím nabíráme fyzičku, tak Zruč již měla za sebou několik přátelských utkání, kde se střetli mimo jiné i s vedoucím celkem Krajského přeboru s Chrástem a prohráli s ním ‘‘jen‘‘ 3:1, a to třetí gól vstřelili v 90 minutě a jeden z penalty.

Před zápasem jsme měli drobné problémy se sestavou – Tomáš Běhounek s Danielem Hynešem jsou po operacích (u Tomáše Běhounka by se start v zápasech mohl stihnout ještě v letošní sezóně, kdežto u Dana Hyneše by to mělo být až v příští sezóně na podzim), Ondřej Růžek patří k dlouhodobě zraněným hráčům, Tomáš Sak byl nemocen, Václav Ježek měl jinou aktivitu, Ondřej Suchý z rodinných důvodů, naše brankářská jednička Jaroslav Bodurka doléčuje zraněnou ruku, kterému byla teprve sundaná sádra a Jiří Jodl?

A tak náš tým nastoupil v této sestavě: Bodurka – Koudele (K) – Kozel, Blahník, Vlk – Běhounek A., Volín, Doležal, Zeman – Purkar Koča.

Začátek utkání začal ve velmi rychlém tempu a velkým tlakem Zruče, který trval do konce prvního poločasu. Hned ve druhé minutě trefila Zruč tyč, kdy po centru z pravé strany se míč snesl přímo k volnému hráči. V osmé minutě soupeř nepotrestal naší velkou chybu při rozehrávce. Ve 12. minutě to již byla veliká šance Zruče, kdy z malého vápna střílel útočník, střelu ale bravurně vyrazil Bodurka na roh. Hned o minutu později z levé strany se snášel do rohu branky střílený centr, který opět na roh vytěsnil Bodurka. V 19. minutě se již skóre měnilo – Při pokusu odkopnout centrovaný balon náš obránce, bohužel pro nás, špatně trefil míč a dobíhající hráč Zruče poslal míč do protipohybu brankáře - 0:1. Ve 23. minutě zkoušel z 20 metrů střílet Volín, ale střela šla těsně nad. Tato střela krásně protáhla hostujícího gólmana. Ve 26. minutě z pravé strany střílí hostující Lauko, střela směřuje do míst, kde stojí Bodurka a ten snadno chytá. Do 36. minuty měla Zruč ještě několik šancí, ale naše obrana v čele s brankářem vše vyřešila. Ve 38. minutě ale Zručský záložník centruje z poloviny hřiště přímo k volnému útočníkovi a ten se nemýlil – 0:2. A tak se šlo do kabin zaslouženým vítězstvím Zruče.

Ve druhém poločase jsme již vyrovnali hru, a tak nedominovala už pouze Zruč. Ve 49. minutě se dostal k zakončení Purkar, ale jeho střelu brankář chytá. V 59. minutě byl ve vápně Zruče stažen Aleš Běhounek, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 63‘ jsme stále aktivnějším mužstvem. V 64‘ našla přihrávka ze středu hřiště zcela volného Martina Bulína, který sám před brankářem trefil pouze boční síť. V 66‘ zkouší tentýž hráč střelu z 25 metrů, ale ta šla pouze do míst, kde stál hostující brankář. V 72‘ zahrozila Zruč, kdy po krásné kombinaci jejich útočník střílí vedle. V 77‘ se centr z pravé strany snesl ke zcela volnému Zručskému útočníkovi, ale střela šla vedle. V 82‘ zvyšuje Zruč na 3:0. Těsně před tím ještě Zruč zahrozila, když útočník dostal krásnou přihrávku do běhu, ale branku přestřelil. V 84‘ zkouší střelu z dálky Kozel, ale střelu k tyči brankář chytá. V 85‘ se velké šanci ocitne opět Kozel, ale sám před brankářem vystřelil pouze do něj. V 87‘ byl ve vápně stažen Zručský útočník Blahníkem, tady se již penalta pískala. Penaltu s přehledem proměnil hráč Zruče k tyči 0:4. V 90‘ ještě zkouší vystřelit Kozel, ale střela šla vedle. A tak zápas skončil výhrou Zruče 4:0, která narazí ve 2. Kole na Bolevec.

Kralovice: Bodurka – Koudele (K) – Kozel, Blahník, Vlk – Běhounek A., Volín, Doležal (86‘ Wollráb), Zeman – Purkar (70‘ Zajíček), Koča (48‘ Bulín) Trenér: HÁK Čestmír

Zruč: Klik – Karpíšek R., Jelínek (52 ‚Roubal), Trnka K. (58‘ Volín), Trnka J., Řezáč, Polák (K), Lauko, Hojer (68‘ Mašek), Karpíšek P., Hucl Trenér: HOMOLA Jan

Góly: 19‘ Řezáč Petr, 38‘ Karpíšek Petr, 82‘ Mašek Ondřej, 87‘ Polák Matěj (penalta)

Rozhodčí: Komanec - Pospíšil, ...