Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorost

FC Rokycany - TJ Sokol Kralovice

1:4 (1:2)

Ve druhém kole Krajského přeboru dorostu jsme odjeli s mužstvem dorostu na hřiště ambiciózních a nevyzpytatelných Rokycan.

Oproti minulému týdnu mohl již nastoupit David Grün a Mára Horyna, ale k zápasu nemohl odjet Jirka Střelec a zraněný Kája Kazda, který v minulém zápase s Domažlicemi vstřelil gól. K tomuto zápasu jsme tak nastoupili v této sestavě: Švajdlenka – Nikolaš, Lavička, Schott ml., Grün © - Kůsa, Jílek – Pícl, Řenč, Gross – Havlíček.

O síle Rokycan jsme věděli dost, a proto jsme si před zápasem stanovili jasnou taktiku.

Vstup do zápasu nám vyšel senzačně. V první minutě zahrával standartní situaci z levé strany Honza Lavička, který centroval do vápna, kde míč hlavičkou dozadu přizvedl domácí hráč a míč tak zamířil přesně k tyči – 0:1. Jak již u nás bývá zvykem, tak je když se dostaneme do vedení, tak necháme soupeři více místa na hřišti a dlouho se z vedení neradujeme. To se také opakovalo na hřišti soupeře a v šesté minutě domácí vyrovnali na 1:1. Od té doby jsme vycházeli ze zajištěné obrany a domácí měli tak více prostoru pro herní kombinaci a my spoléhali na náš brejk. Ve 32 minutě se zranil náš brankář Janek Švajdlenka, kterého vystřídal Radek Šott. Ve 39 minutě se dostal do brejkové akce náš útočník Tonda Havlíček, který nádhernou střelou na vzdálenější tyč nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:2. Domácí tým Rokycan byl stále aktivnější a několikrát ohrozil naší branku, ale svými zákroky nás opět podržel náš gólman Radek Šott. A tak i tímto výsledkem první poločas skončil.

Do druhého poločasu jsme pozměnili seskupení našich řad a posílili tak naší útočnou řadu. Do obrany nastoupil místo Martina Kůsy Mára Horyna, do zálohy se stáhl Tonda Havlíček a do útoku se posunul Ondra Gross s Davidem Grünem.

Hned od prvních minut druhého poločasu bylo znát, jak jsme touto změnou zaskočili domácí tým. Více jsme se dostávali do útočných šancí, ale domácí obrana byla pozorná. Hra se ale oproti prvnímu poločasu více vyrovnala. Domácí se dostávali také do šancí, ale když už překonali naší obranu, tak Radek Šott byl vždy na svém místě. Za zmínku stojí zákrok z 54 minuty, kdy bravurně vyrazil střelu domácích. V 63 a v 64 minutě obdrželi naši hráči David Grün a Dominik Nikolaš žluté karty. V té době jsme přečkali domácí tlak, který pramenil z několika rohových kopů za sebou, ale naši hráči včele s brankářem tento tlak přečkali. My jsme se snažili předvádět kolmé akce a spoléhat tak na rychlost útočníků, a to se nám vyplatilo v 78 minutě. K míči se dostal náš kapitán David Grün, utekl Rokycanským zadákům a střelou pod padajícím gólmanem pojistil naše vedení – 1:3. V dalších minutách se domácí snažili snížit naše vedení, ale do vyložené gólové šance se již nedostali. Naopak v 80 minutě se dostal do šance Vašek Domabyl, ale při zakončení se mu nepovedlo míč umístit do brány domácích tak, jak by si přál. To se změnilo v již nastaveném čase, v 91 minutě, kdy se k míči dostal Marťas Řenč, kterému se povedlo zblízka přelobovat domácího brankáře a míč nestihla zastavit už ani dobíhající obrana domácích – 1:4. Tímto výsledkem i celý zápas skončil a my tak získali tři body na hřišti soupeře a slavili tak první výhru v Krajském přeboru.

Závěrem dodám jen to, že vstup do sezóny se nám povedl náramně. Po získaném bodu z minulého týdne s velmi těžkými Domažlicemi si z půdy Rokycan odvážíme body hned tři. Kluci splnili všechny pokyny, které jsme se před zápasem a v poločase dali. Z vítězství máme radost, ale jsme stále na zemi. Příští týden nás čeká mužstvo Stříbra. Začíná se znova za stavu 0:0 a nikdo nám nic zadarmo nedá.

Za dnešní výkon všem klukům děkuji a věřím, že s takovýmto nasazením a odhodláním budou přistupovat i k dalším zápasům.

Opět děkujeme našim příznivcům, kteří s námi na zápase v Rokycanech byli.

Zapsal trenér Čestmír Hák